אילוף כלבים

חינוך גורים הוא הבסיס לרכישת הרגלים נכונים. הגור ילמד לסגל חשיבה עצמאית, כך שלא יגדל עם בעיות התנהגות – כגון עשיית צרכים בבית, לנבוח, ליילל, לנשוך, לגרגר, לחפור, לאכול את צואתו ועוד. מומלץ להתחיל באילוף גורים מגיל שבעה עד שמונה שבועות.

במהלך הקורס הגור ילמד התנהגות רצויה בבית ובגינה, וכן חמש פקודות עיקריות:
1. רגלי
2. שב
3. ארצה

4. אלי
5. לא לזוז

 

החשיבות באילוף הכלב הוא ללמוד את ההבדל בין כלב פראי לכלב מחונך.
האחריות חלה עלינו ללמד את הכלב לגדול בקרבת בני אדם.

הכלב הוא חיית להקה הזקוקה למנהיג. בעזרת האילוף, הכלב לומד לקבל את סמכותנו כמנהיג מבלי לפגוע באופיו, ולהשתלב בחיי המשפחה. האילוף עוזר לנו, הבעלים, לחיות טוב יותר עם הכלב והוא כלי מצוין לתקשורת טובה יותר עם הכלב.

אילוף למשמעת
מטרת האילוף היא להתאים את הכלב לצרכים שלנו.
אילוף למשמעת הוא הבסיס ליחסי אמון, לחיבור ולתקשורת בין הכלב לבעליו. האילוף נועד למנוע בעיות יומיומיות ולשלוט בכלב שליטה מרבית; כך לנו, הבעלים, יהיה קל ונוח יותר לגדלו. רצוי להתחיל באילוף למשמעת מגיל ארבעה חודשים.

אילוף למשמעת נחלק לחמש פקודות עיקריות:
1. פקודת רגלי
2. פקודת שב
3. פקודת ארצה
4. פקודת ארצה הישאר

5. פקודת אלי

אילוף גורים

הכלב ילמד למלא את הפקודות גם בעת גירויים חזקים, כגון ליד חתולים, כלבים, ילדים ועוד. אילוף ניתן להתחיל מגיל ארבעה חודשים ועד גיל מבוגר – אף פעם לא מאוחר להתחיל וניתן לאלף כלבים בכל גיל. אילוף בשיעורים מיועד לבעלי כלבים שיש להם זמן לתרגול יומיומי.

אילוף בתנאי פנסיון אילוף בתנאי פנסיון נותן מענה לבעלי כלבים עסוקים, להם אין זמן לביצוע תרגול יומיומי עם הכלב. תוכנית האילוף בפנסיון אורכת כשלושה שבועות, ובמהלכה לומד הכלב התנהגות רצויה ואת כל פקודות המשמעת (רגלי, שב, ארצה, אלי, לא לזוז).

האילוף בפנסיון מיועד ליצירת הרגלים חדשים בחיי הכלב, וכן לפתרון בעיות התנהגות קשות: חרדת נטישה, השתנה על חפצים בבית, אגרסיביות, תוקפנות כלפי בני משפחה, תוקפנות כלפי כלבים ועוד.

במהלך שהותו של הכלב בפנסיון, בעל הכלב מתבקש להגיע לשיעור פעם בשבוע על מנת ללמוד איך לתפעל את הכלב וליישם את האילוף. בסוף תקופת האילוף, מקבלים הבעלים והכלב ליווי אישי בן שלושה שיעורים, עד להטמעת האילוף בסביבתו הטבעית של הכלב.